top of page

Popôrodný čas

Nedávno som sa vás pýtala na vašu prípravu na pôrod a to, či ju vnímate s odstupom času ako dostatočnú. A potom na to, čo by ste odkázali ženám, ktoré sú v očakávaní.

Tak nejak som tušila, že z toho vznikne krásna vlna podpory. Najčastejšie bolo “ dôveruj svojej intuícii” , “ver si” 🙌🏻🤍

A potom ste najčastejšie písali “priprav sa na šestonedelie”.

To je presne niečo čo sa opakuje veľmi často a z môjho pohľadu vnímania je to práve ukážka nášho nastavenia na mužské vnímanie..sústreďujeme sa na výkon, ktorý pre nás predstavuje pôrod. Snažíme sa tento stav uchopiť/pochopiť a málo nám do tohto vstupuje potreba PRECÍTIŤ a vnímať. Odovzdať sa (nie zdravotnému personálu) svojmu telu a dieťatku.

No a potom prichádza na scénu naša sila, naša transformácia, naše hlboké obnaženie sa, absolútna pravdivosť a stretnutie sa sama so sebou v najzraniteľnejšej a zároveň najväčšej sile v POPÔRODNOM ČASE. A tento čas je akoby výsledok, vysvedčenie nášho vnímania tehotenstva a zmien, ktoré prináša a vnímanie pôrodu a transformácie, ku ktorej nás pôrod pozýva..

Obdobiu po pôrode venujeme veľmi málo pozornosti a akoby si nechceme pripustiť ten stav toho, že to čo bude POTOM sa udeje a my to nebudeme mať pod kontrolou. Budeme sa musieť odovzdať a to je natoľko desivé až sa to mnohé snažíme nevidieť.

A to je práve z môjho uhlu pohľadu tá ženská esencia.. Byť jemná, zraniteľná, cyklická v zmysle dovoliť si nemať pod kontrolou svoje emócie, plynúť a prijať svoje nové zrodenie sa..

Aj preto je téma popôrodného času tak úchvatná .

58 views

Recent Posts

See All
bottom of page