top of page

O mne

Kto som reverse.png
image0.jpeg

Dada Zvalo

popôrodná dula, mama, žena

Volám sa Daniela Zvalo a som žena, ktorá má rôzne podoby. Každú milujem a viem s ňou pracovať v rôznych situáciách. Viem sa hnevať, plakať, kričať, smiať sa, tancovať keď cítim radosť. Som aj mama dvoch krásnych detí, ktoré ma prišli učiť trpezlivosti a hlbokému odovzdávaniu sa prítomnosti, stratiť kontrolu a dovoliť si byť pravdivá. S mojím manželom sme spolu už 16 rokov, z toho 9 rokov manželia. Prešli sme si rôznymi fázami a jeden druhého aj tak neustále spoznávame, pretože vývoj je nezastaviteľný. Už pár rokov sa venujeme vedomej sexualite a objavovaniu jej životodarnej sily.

Môj muž bol vždy moja najväčšia opopra a prístav. Prešli sme si aj veľmi silným zážitkom, ktorý obaja nazývame transformačný a teda nášho syna som porodila len za asistencie manžela doma. Bol ten, kto ho prvý chytil. 

Témy, ktorým sa venujem najviac sú tehotenstvo, pôrod, popôrodný čas, rodičovstvo, partnerstvo, materstvo, ženstvo,sexualita. Témy otváram z rôznych uhlov pohľadu a dosť často nie z toho väčšinového pohľadu. Milujem a ďakujem, že môžem tvoriť a žiť seba.

Moja filozofia

DADA ZVALO je moje umelecké meno, pod ktorým tvorím. Filozofia Dada zvalo je jednoduchá buď láskou a cíť ju všade okolo. Som presvedčená, že ženy sú schopné urobiť veľké zmeny. Tieto zmeny však začínajú u nich. Na zmene vnímania seba. Dovoliť si byť pravdivá, dovoliť si objavovať vrstvy svojho ja a rozpúšťať ich do lásky. Rozpustiť do lásky pre mňa znamená prijať, pre niekoho je to vlastne to "odpusti". Nepotrebujeme odpúšťať, ale prijímať.

Ženy nesú kódy budúcnosti a to, ako sa svet správa k ženám je výsledok toho v akom bode sebalásky sme ako spoločnosť. K tomu prispievame aj my ženy, tým ako sa správame samé k sebe. 

Mojím poslaním je sprevádzať ženy na ich ceste, nech je akákoľvek. Každá vždy otvorí vo mne niečo, čo aj mňa vždy posunie v prijatí seba zas ďalej. Tvorím rôznymi spôsobmi, maľujem, miešam byliny, kakao, tvorím ženské kruhy.

Som popôrodná dula, dula, starám sa o ženu v období šestonedelia, robím rituály a terapiu vedomým dotykom. 

Medzi moje témy patrí posvätná sexualita, ale aj práca s biodynamikou a miešanie bylinných zmesí, ktoré nájdete tu v obchode.

bottom of page